Uwodzicielska moc perfum

Zmysłowy zapach perfum intryguje i przyciąga uwagę mężczyzn. Wśród najbardziej uwodzicielskich składników perfum wymienia się piżmo, ambrę, orientalne kwiaty oraz przyprawy (np. wanilia, pieprz, cynamon czy imbir).

Piżmo kojarzone jest z zapachem ciepłej ludzkiej skóry. Dawniej składnik ten był pozyskiwany z gruczołów jeleni żyjących w Azji. Obecnie tworzy się go w laboratoriach. W większości perfum piżmo umieszczane jest w nucie bazy, dzięki temu kompozycja jest bardziej trwała. Intensywny zapach podkreśla seksapil kobiety i pobudza męskie zmysły. Również ambra uważana jest za składnik, który zwiększa gotowość na miłosne zbliżenia. Perfumy o nucie ambrowej posiadają słodką i trochę pudrową woń. Ciekawostką jest fakt, że kiedyś pozyskiwano ją z wydzielin kaszalotów. Dziś producenci perfum korzystają z substancji syntetycznych.

Pikanterii dodają kobiecie perfumy o aromacie korzennym. Przyprawy wchodzące w skład tego typu kosmetyków były dawniej używane do sporządzania miłosnych eliksirów. W zależności od doboru składników zapach jest albo słodki albo pikantny. Zdecydowanie jest to mieszanka, która budzi pożądanie mężczyzn. Równie silną moc uwodzenia posiadają perfumy o zapachu orientalnych kwiatów. Jaśmin, tuberoza czy też ylang-ylang uważane są za jedne z najsilniejszych afrodyzjaków. Dawniej perfumy kwiatowe miały bardzo intensywny, wręcz odurzający zapach. Obecnie łączy się je z woniami owocowymi, co znacznie łagodzi kompozycję.

Perfumy różnią się między innymi składem i intensywnością, dlatego każda kobieta powinna posiadać zapach na dzień i na wieczór. W ciągu dnia bardziej odpowiednia będzie woda toaletowa, a na wieczór lepiej użyć wody perfumowanej. Warto pamiętać również o tym, że aby perfumy roztaczały swoją woń przez dłuższy okres należy spryskać nimi miejsca, w których pulsuje krew (np. miejsca za uszami, przeguby rąk, zgięcia łokci).