Piękny wygląd do późnej starości

Piękny wygląd jest dla kobiet sprawą bardzo ważną. Bez względu na wiek, każda z nas chce się dobrze prezentować. Jak zatroszczyć się w porę o swój wygląd? Co zrobić, by uroda stała się naszym atutem aż do późnej starości?

Skóra pod szczególną ochroną
Nasz wygląd zależy w znacznej mierze od tego, w jakim stanie znajduje się nasza skóra. Jeśli chcemy zapewnić sobie atrakcyjny wygląd do późnej starości, to właśnie na skórze musimy się skupić w trakcie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak o nią zadbać? To proste. Należy pamiętać o tym, by w porę zadbać o zapewnienie skórze odpowiednich ilości substancji odżywczych. Szczególnie ważne są te kosmetyki, dzięki którym można wzmocnić włókna kolagenu oraz elastyny. Znajdują się one w skórze właściwiej i sprawiają, że wygląda ona młodo i zdrowo. Niestety z czasem włókna kolagenu oraz elastyny stają się coraz słabsze, czego efektem jest coraz gorszy wygląd naszej skóry. Zanikająca tkanka tłuszczowa sprawia, że skóra traci swa elastyczność i staje się coraz słabsza. By zminimalizować te pojawiające się z wiekiem problemy, należy w porę objąć skórę odpowiednią ochroną. Nasza uroda może wiele zyskać w chwili, gdy postaramy się zapewnić swej skórze najlepsza pielęgnację. Zdrowa dieta i ćwiczenia są jej podstawą. Kremy i balsamy to tylko uzupełnienie takiej pielęgnacji. Dlaczego? Bo na stan naszej skóry najlepiej można wpływać od wewnątrz. Zdrowa dieta to silniejszy organizm, a tym samym – atrakcyjniejszy wygląd. Warto o tym pamiętać, i zamiast inwestycji w drogie kremy zacząć od zakupienia kilku poradników na temat zasad zdrowego stylu życia. By skóra mogła na dłużej zachować swą młodość, niezbędna staje się dieta pełna beta-karotenu oraz witamin: B, C i E. Pomaga też woda, dzięki której nasz organizm jest odpowiednio nawodniony. Jakie zabiegi pielęgnacyjne mogą pomóc? Tu najważniejsze staje się dokładne oczyszczanie skóry oraz jej nawilżanie, które pozwala uchronić skórę przed utratą tak ważnej dla jej wyglądu wody.

Czego należy unikać?
Odpowiednia pielęgnacja skóry to nie tylko troska o dietę i stosowanie dobrych kosmetyków. To również unikanie tych czynników, które na nasz wygląd mają fatalny wpływ. Nasza uroda ma wielu wrogów, a rzeczy, których nie lubi nasza skóra jest sporo. Nadmiar słońca, dym z papierosów oraz alkohol – oto główni przeciwnicy zdrowego i pięknego wyglądu. Unikanie ich staje się zatem tak samo ważną sprawą, jak dostarczanie skórze ważnych witamin i substancji odżywczych.

Jakie substancje mogą pomagać nam w walce ze zmarszczkami?
Piękna skóra i atrakcyjny wygląd to przede wszystkim wolność od zmarszczek. W walce z nimi może nam pomóc wiele cennych substancji, które – odpowiednio wykorzystane – znacznie poprawią stan naszej skóry. Retin A (dostępny tylko na receptę) oraz mające bardzo podobne właściwości kwasy AHA, są cennymi składnikami każdej kuracji przeciwzmarszczkowej. Należy jednak postępować z nimi ostrożnie, gdyż dla cienkiej skóry oraz dla skóry narażonej na częsty kontakt z promieniami słonecznymi nie są one najlepszym rozwiązaniem. Bezpieczniejsza jest witamina A, która znajduje się w wielu kosmetykach zapewniających naszej skórze zdrowy i młodszy wygląd. Witamina ta powinna być również dostarczana do organizmu wraz z pożywieniem, dzięki czemu będzie mogła ona skutecznie wspierać skórę od wewnątrz.

Atrakcyjny wygląd jest bardzo ważną sprawą we współczesnym świecie. Dla wielu z nas uroda jest równie ważna jak zdrowie, a na kosmetyki jesteśmy w stanie wydawać znacznie więcej, niż na lekarstwa. Pamiętajmy jednak, że piękna skóra to w pierwszej kolejności zasługa zdrowego stylu życia, a dopiero później – efekt starannej pielęgnacji. Jeśli zatem chcemy cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, najlepiej zrobimy, jeśli zaczniemy od zmiany swego stylu na znacznie bardziej przyjazny dla naszego zdrowia. Nasz wygląd wiele na tym zyska, a my będziemy i zdrowsze, i piękniejsze.”