Alergia na kurz

Alergia może być postrzegana w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak biura, sklepy, kawiarnie, zwłaszcza w domu. Ale nie panikuj, bo dla każdego wroga, jest  sposób. Więc musimy wiedzieć o naszym wrogu: Co to jest kurz? To suszone drobne cząstki pożywienia, zarodniki pleśni, części owadów, pyłki.

kichanie

Pył można znaleźć w dywanach, książkach, dywanach i pościeli. Alergia na kurz są przede wszystkim ataki kichania o różnym nasileniu i uczucie niedrożności nosa. Niestety, rok się skończył. Jednak skargi pogarsza zimą, kiedy używamy ogrzewania.

Alergia na kurz powoduje objawy następujące: Alergik ma spuchnięte oczy i spory katar, swędzenie nosa, wyciek z nosa, kaszel, duszność, ataki kichania występują w godzinach porannych.
Objawy pyłu mogą być odwracalne, czy na zewnątrz. Alergia powodując dyskomfort.

Co możemy zrobić, aby zmniejszyć objawy?
Najlepiej pozbyć się wszystkiego, co może gromadzić się kurz, dywany, tapicerowane meble, zasłony, itp. Możemy również rozpylać środki czyszczące lub kurz.
W moim przypadku są to inhalacje, mamy specjalny odkurzacz, który można używać olejków eterycznych . Można stosować także filtrów powietrza z filtrami Hepa.